Românii au cheltuit anul trecut cu 13% mai mult pe telefoane, electrocasnice şi calculatoare

Românii au cheltuit anul trecut 2,3 miliarde euro pentru bunuri de folosinţă îndelungată, cu 13% mai mult decât în 2014, cea mai mare creştere fiind înregistrată la vânzările de telefoane mobile de ultimă generaţie, potrivit unui studiu publicat, marţi, de compania de cercetare GfK.

Recomandările editorilor
Ultima oră