Reprezentant şcoală germană: Sistemul de educaţie din România este pe moarte pentru că politicienilor nu le pasă de copii, care ajung slugi în Italia şi Germania

Reprezentant şcoală germană: Sistemul de educaţie din România este pe moarte pentru că politicienilor nu le pasă de copii, care ajung slugi în Italia şi Germania

Sistemul de învăţământ din România "este pe moarte", iar liderilor politici nu le pasă de viitorul copiilor români, care sunt lipsiţi de competenţe şi ajung să presteze muncă de "slugi" în state dezvoltate precum Germania sau Italia, a declarat marţi vicepreşedintele Şcolii germane Kronstadt, Dorin Şaramet.

Recomandările editorilor
Ultima oră