Lichidatorul judiciar Mihaela Triculescu este luată în calcul pentru conducerea ANAF, după ce ministrul Finanţelor a solicitat premierului revocarea lui Ionuţ Mişa de la şefia instituţiei, conform Profit.ro

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email

 Mihaela Triculescu este specialist în insolvenţă, fost director adjunct în Centrul Regional pentru Formarea Profesională a Adulţilor Dolj, este luată în calcul la acest moment ca înlocuitor, menţionează Profit.ro.

Ministrul Finanţelor Eugen Teodorovici a anunţat joi că a înaintat premierului propunerea de înlocuire a şefului ANAF, în acord cu strategia sa cu privire la funcţionarea instituţiei.

„Am solicitat doamnei prim-ministru revocarea din funcţia de preşedinte al ANAF a domnului Ionuţ Mişa. Anul 2019 este un an cu foarte multe provocări, în special în zona economică, iar ANAF, ca principala, poate, instituţie publică din România, trebuie să-şi schimbe radical comportamentul”, a declarat el.

 
 


 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.