Grupul UTI, controlat de Tiberiu Urdăreanu, a vândut Netcity către Direct One

Grupul UTI, controlat de Tiberiu Urdăreanu, a vândut Netcity către Direct One

Monopolul reţelelor subterane de fibră optică din Bucureşti, Netcity Telecom, controlată de omul de afaceri Tiberiu Urdăreanu şi anchetată de Consiliul Concurenţei pentru un posibil abuz de poziţie dominantă, a fost preluată de compania de telecomunicaţii Direct One, controlată de fraţii Mureşan, potrivit unui comunicat joi.

Recomandările editorilor
Ultima oră