ELCEN despre acuzaţiile că a dat 300 mil. lei pe prime şi sporuri: Bonusurile au fost acordate angajaţilor în perioada 2009-2014, în funcţie de activitatea depusă

ELCEN despre acuzaţiile că a dat 300 mil. lei pe prime şi sporuri: Bonusurile au fost acordate angajaţilor în perioada 2009-2014, în funcţie de activitatea depusă
FOTO: Shutterstock

Sporurile şi primele acordate angajaţilor producătorului de energie electrică şi termică Elcen Bucureşti au fost date justificat,în funcţie de activitatea fiecărui angajat, iar acestea s-au mai redus din 2014 până acum, pe măsură ce a fost restricţionată activitatea companiei, a explicat vineri directorul comercial adjunct al companiei, Adrian Diaconu, în cadrul unei conferinţe de presă, după ce un raport al Corpului de control al premierului a arătat că s-au risipit 300 de milioane de lei pe astfel de avantaje extrasalariale.

Recomandările editorilor
Ultima oră