Echipa CFR Cluj a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu UTA Arad, într-un meci din etapa a 17-a a Superligii. Clujenii au avut gol anulat în minutul 87.

Într-un meci pe care oaspeţii l-au gestionat bine în apărare, iar clujenii nu au găsit drumul spre gol, deşi au avut multe ocazii, gazdele au cerut un penalti în minutul 15, însă arbitrul Ionuţ Coza nu a dat nimic. Căpuşă a lovit bara în minutul 61, apoi Tachtsidis a trimis în bară, în minutul 73, iar în minutul 87 golul lui Bîrligea a fost anulat pentru ofsaid.

S-a încheiat 0-0 şi CFR Cluj rămâne pe locul al doilea, cu 32 de puncte. UTA Arad e pe 13, cu 19 puncte.

CFR CLUJ: R. Sava - Mogoş, M. Ilie, Kresic, Morgan (Camora 82) - Muhar, Tachtsidis, Cvek (Deac 56) - Otele, Juricic (Bîrligea 70), Avounou (Fică 70). ANTRENOR: Andrea Mandorlini

UTA ARAD: Fl. Iacob - Stolnik, I. Conte, Benga, Căpuşă - M. Freitas (Marku 80), Cr. Mihai - R. Pop (Omondi 46), Cooper (Fabry 86), Micovschi (Aly Abeid 81) – Luckassen (C. Carp 46). ANTRENOR: Mircea Rednic

Cartonaşe galbene: Muhar 80, Tachtsidis 90+1

Arbitri: Ionuţ Coza - Marius Badea, Ionel Dumitru - George Găman

Arbitri VAR: Szabolcs Kovacs - Andrei Moroiţă

Observator: Nicolae Grigorescu