Formaţia Vitoria Guimaraes a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, duminică, pe teren propriu, în compania echipei Famalicao, în etapa a ultimul de dinaintea confruntării cu FCSB, din returul play-off-ului Ligii Europa.

Pentru Guimaraes a marcat Joao Carlos Teixeira, în minutul 50, iar pentru Famalicao a punctat Fabio Martins, în minutul 70.

Antrenorul Ivo Vieira a trimis în teren următorii jucători: Douglas - Victor Garcia, Frederico Venâncio, Pedro Henrique, Rafa Soares- Denis Poha (Andre Almeida '88), João Carlos Teixeira (Ola John '79), Al Musrati (Pepe '73) -Rochinha, Davidson, Bruno Duarte.

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
30 mai - Maratonul Fondurilor Europene. Parteneri: BCR, BRD, CEC
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

Formaţia FCSB a remizat, în 22 august, la Giurgiu, scor 0-0, cu echipa Vitoria Guimaraes, în prima manşă a play-off-ului Ligii Europa.

Returul va avea loc joi, de la ora 22.00, la Guimaraes.