Fotbalistul Valentin Lazăr a înscris, sâmbătă seară, un gol din penalti pentru Kharaitiyat în meciul din deplasare cu echipa de la care este împrumutat, Al Sailiya, în campionatul Qatarului. Partida s-a terminat 5-2 pentru Sailiya.

Lazăr a marcat în minutul 78. Primul gol al oaspeţilor a fost înscris de Ameen, în minutul 51.

Pentru gazde au înscris Ramos ‘5, Muddather ’68, ’82, Belhadj ’81 (penalti) şi Ilyas ’87.

Lazăr a fost împrumutat de Al Sailiya la Kharaitiyat în august 2018. Împrumutul este valabil până la 30 iunie.

Kharaitiyat se află pe ultima poziţie în clasament, cu 15 puncte, iar Al Sailiya este pe trei, cu 38 de puncte.