Echipa Rapid Bucureşti a terminat la egalitate sâmbătă seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia Farul Constanţa, în etapa a doua din play-off-ul Superligii.

După ce în prima repriză Farul a trimis de două ori în bară, prin Alibec (min. 19) şi Grameni (min. 20), Rapid a deschis scorul în minutul 55, când Dugandzic a luftat în careu la o centrare a lui Onea, mingea a ajuns la Funsho Bamgboye şi acesta a înscris. Egalarea a venit în minutul 76, de la Dragoş Nedelcu, acesta şutând superb de la marginea careului. Farul este lider în play-off-ul Superligii, cu 36 de puncte, iar Rapid are 28 de puncte şi ocupă locul 4.

RAPID: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais – Al. Albu, Kait (Papeau 73), Pănoiu (Funsho Bamgboye 46) - Sefer, Dugandzic, V. Costache (Emmers 32). ANTRENOR: Adrian Mutu

FARUL: Aioani – K. Boli, Larie, Marins (Doukoure 83), Borza (Kiki 46) - Artean, D. Nedelcu, Grameni (Casap 83) - Alibec, L. Munteanu (Sali 77), Ad. Mazilu (Mateus Criciuma 46). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Funsho Bamgboye 61, Onea 83 / Sali 81

Arbitri: Horaţiu Feşnic - Valentin Avram, Mihai Marica - Horia Mladinovici

Arbitri VAR: Radu Petrescu - Adrian Vornicu

Observator: Marian Dorobanţu