Formaţia FC Hermannstadt a încheiat la egalitate, luni, în deplasare, scor 1-1, cu echipa FC Voluntari, în etapa a XXIV-a a Superligii.

Pentru FC hermannstadt a marcat Paraschiv, în minutul 31.

În minutul 90+7, arbitrul Szabolcs Kovacs a acordat penalti, după un fault al lui Găman asupra lui Dumiter. Decizia a fost luată după consultarea VAR. Lovitura de la 11 metri a fost transformată de Florea, în minutul 90+8.

FC Voluntari: J. Fernandez - Ricardinho, Matricardi, Armaş, Aliji (Boboc - 74)- Cascini (Droppa - 59), Raţa - R. Popescu (D. Andrei - 84), A. Ciobanu (Florea - 59), Răduţ (Dumiter - 74)- Nemec. Antrenor: Nicolae Dică

FC Hermannstadt: Căbuz - Butean, Găman, Bejan, Opruţ (Medina - 79) - Sota, Murgia (Antoche - 86) - Balaure (N'Goma - 79), Biceanu (Stoica - 63), Jipa (Bucuroiu - 64) - D. Paraschiv. Antrenor: Marius Măldărăşanu

Cartonaşe galbene: Matricardi (40) / Florea (90+4)

Meciul a fost arbitrat de Szabolcs Kovacs, ajutat de Vasile Marinescu şi Stelian Slabu.

Rezervă a fost George Găman, iar în Camera VAR s-au aflat Sebastian Colţescu şi Alina Peşu.

Observatori au fost Adrian Comănescu şi Paul Mincu.