Formaţia Al Shabab, antrenată de Marius Şumudică, a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa Ohod, într-un meci din etapa a XXV-a a campionatului Arabiei Saudite.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Seba ’18 şi Trawally ’36.

Pentru Ohod a înscris Hazazi, în minutul 21.

Gazdele au rămas în inferoritate numerică în minutul 86, când a fost eliminat Hazazi, şi au ratat un penalti în minutul 90+12, prin Medjani.

La echipa lui Şumudică, Valerică Găman a jucar e toată durata partidei şi a primit un cartonaş galben în minutul 28.

Al Shabab ocupă locul trei în clasament, cu 47 de puncte, iar Ohod este pe ultima poziţie, cu 15 puncte. Liderul Al-Nassr are 58 de puncte.