Echipele Steaua şi Dinamo au încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul susţinut, sâmbătă, pe Arena Naţională, în etapa a cincea a Ligii I.

Pentru Steaua a marcat De Amorim '17, iar pentru Dinamo a înscris Rotariu '11.

0-1: Rotariu a deschis scorul pentru Dinamo după ce a marcat cu capul în minutul 11

1-1: În minutul 17, De Amorim a egalat cu un şut din afara careului

FC Steaua: Fl. Niţă - Enache, Tamaş, Mitrea, Momcilovici - Ad. Popa, N. Stanciu, Boldrin (Aganovici '83), Hamroun - Fl. Tănase, De Amorim (Achim '58). Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Dinamo: Brănescu - Romera, Nedelcearu, Mevlja, St. Filip - Hanca, Busuladzic, Palici (Olteanu '89) - D. Rotariu, Gnohere (Popa '83), V. Lazăr (Şerban '70). Antrenor: Ioan Andone

Cartonaşe galbene: Tamaş '15, Aganovici '90+1 / Gnohere '15

Cartonaş roşu: Filip '88

Meciul a fost arbitrat de Radu Petrescu, ajutat la cele două linii Vasile Marinescu şi Adrian Ghinguleac.  Arbitru de rezervă este Marcel Bîrsan, iar observatori Aron Huzu şi Mircea Călin.

Meciul a fost oprit câteva secunde în minutul cinci, după ce fanii dinamovişti au aprins torţe.