Simona Halep va participa la turneul de la Moscova, pe care l-a câştigat în 2013

Simona Halep va participa la turneul de la Moscova, pe care l-a câştigat în 2013

Liderul WTA Simona Halep va participa la turneul Kremlin Cup, de la Moscova, competiţie pe care a câştigat-o în urmă cu cinci ani, au anunţat organizatorii, pe site-ul oficial.

“Am câştigat primul meu titlu aici, la Moscova, în 2013, astfel că turneul are un loc special în inima mea. Abia aştept să concurez din nou în faţa fanilor extraordinari de aici”, a declarat Simona Halep, potrivit kremlincup.ru.

Turneul de la Moscova se va desfăşura în perioada 15-20 octombrie.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor