Echipa italiană AS Roma a învins luni, pe teren propriu, scor 3-2, gruparea Torino, în etapa a 26-a din Serie A.

Roma a început meciul cu o bară a lui Kristensen, în minutul 10, şi l-a continuat cu golul din penalti al lui Dybala, din minutul 42. Torinezii au egalat însă imediat, în minutul 44, prin Zapata. În partea secundă Dybala a făcut 2-1 cu un şut de la 25 de metri, în minutul 57, iar în minutul 69 argentinianul a reuşit „tripla”, înscriind din pasa lui Lukaku.

Romanii au trăit la maxim ultimele minute, după ce Huijsen a trimis în propria poartă şi Torino s-a apropiat la un singur gol.

Meciul s-a încheiat însă cu echipei lui De Rossi, AS Roma, cu 3-2, iar gruparea capitolină e pe locul 6, cu 44 de puncte, în timp ce Torino ocupă poziţia a 10-a, cu 36 de puncte.