Formaţiile Sepsi Sfântu Gheorghe şi Astra Giurgiu au remizat, duminică, scor 0-0, într-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I, joc perturbat de probleme cu instalaţia de nocturnă.

Partida a fost întreruptă în prima repriză aproape un sfert de oră după ce nocturna de la stadionul din Braşov a cedat, iar repriza a doua a început cu o întârziere de opt minute, tot din cauza nocturnei.

Sepsi: Miron - Ursu, Oros, Damian, Grecu (Dima ’62) - I. Fulop, Ghinga, Petrovikj, P. Petre (Astafei ’71)  - Nikolic, Hadnagy (Herea ’69). Antrenor: Valentin Suciu

13 iunie - Eveniment Profit: Piața de Capital.forum - Provocări pentru dezvoltarea piețelor și creșterea lichidității, Ediția a IV-a. Parteneri BCR, BVB, CEC Bank, Depozitarul Central, Infinity Capital Investments, ROCA Industry, Sphera, Teraplast, Evergent Investment
17 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield, Globalworth, Imobiliare.ro, Nordis, Meta Estate, Genesis Property

Astra Giurgiu: Iliev - Belu-Iordache, Bejan, Polczak, A. Stan - Mrzljak, Seto - Ioniţă (Marquinhos ’83), Moise (Nyuiadzi ’66), Balaure - Le Tallec (Abang '60). Antrenor: Edward Iordănescu.

Cartonaşe galbene: Oros ’38, Nikolici ’56, Fulop ’89, Astafei ‘90+2 / Polczak ’24, Stan ‘90+2

Arbitri: George Rădulescu – Alexandru Cerei, Alexandru Vodă – Marcel Bîrsan

Observatori: Augustus Constantin, Marian Bucurescu