Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa FC Viitorul, într-un meci din etapa a şasea a play-out-ului Ligii I, în care oaspeţii au condus cu 2-0 şi cu 3-1. Sepsi a jucat în inferioritate numerică aproape o repriză.

Au marcat L. Fulop ’42, Vaşvari ’64 (penalti acordat pentru un fault în careu) şi Safranko ‘86 pentru gazde, respectiv Iancu ’11 (penalti acordat pentru henţ în careu), Ghiţă ’18 şi Matei ’58 pentru Viitorul.

Gazdele au rămas cu un jucător mai puţin în minutul 48, când a fost eliminat Carnat.

Sepsi: Niczuly – Carnat, Bouhenna, Tincu, Fl. Ştefan – Vaşvari (Velev ’65) – C. Popescu (Ştefănescu ’33), I. Fulop (Achahbar ’46), L. Kovacs (Balazs 79), L. Fulop – Karanovic (Safranko ’46). Antrenor: Leo Grozavu

FC Viitorul: Căbuz – R. Boboc (Dussaut ’56), Mladen, V. Ghiţă, Cr. Ganea – A. Ciobanu, Artean (Iacob ’67), V. Achim (De Nooijer ’59) – G. Iancu, Rivaldinho (Munteanu ’67), C. Matei (Chiţu ’67). Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Carnat ’11, ’48, Bouhenna ’33, Vaşvari ‘51 / Boboc ’37, Artean ‘64

Cartonap roşu: Carnat ‘48

Arbitri: Andrei Antonie - Vlad Bârleanu, Adrian Vornicu - Ionuţ Coza

Observator de arbitri: Cristian Nica