Sediul Primăriei din Los Angeles, iluminat în violet şi auriu, în semn de omagiu pentru Kobe Bryant. Dallas Mavericks anunţă retragerea tricoului cu numărul 24

Sediul Primăriei din Los Angeles, iluminat în violet şi auriu, în semn de omagiu pentru Kobe Bryant. Dallas Mavericks anunţă retragerea tricoului cu numărul 24

Sediul Primăriei din Los Angeles a fost iluminat, duminică seară, începând cu ora 8.24, în violet şi auriu, în semn de omagiu pentru Kobe Bryant.

Primarul oraşului Los Angeles, Eric Garcetti, a anunţat că sediul a fost iluminat în aceste culori în onoarea lui Kobe Bryant, a fiicei lui şi a celorlalte victime ale accidentului de elicopter.

 

Gruparea din NBA Dallas Mavericks va retrage tricoul cu numărul 24, număr purtat de Kobe Bryant când a jucat la Los Angeles Lakers.

"Moştenirea lui Kobe a depăşit lumea baschetului şi am decis ca numărul 24 de nu mai fie purtat la Dallas Maverick", a declarat Mark Cuban, proprietar al grupării.

După retragerea lui Bryant, LA Lakers a retras tricourile cu numerele 8 şi 24 purtate de acesta de-a lungul carierei.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră