Naţionala U19 a României, pregătită de Adrian Dulcea, a încheiat marţi, jocurile din prima fază a calificărilor la EURO 2024.
Tricolorii au făcut parte dintr-o grupă alături de Finlanda, San Marino şi Cehia, aceasta din urmă fiind gazda mini-turneului de calificare.
Marţi, România U19 a remizat cu Cehia, scor 1-1, într-un meci în care a evoluat, în ultimele 20 de minute, cu un om în minus. Andrei Florea a fost eliminat după ce a încasat al doilea cartonaş galben în minutul 71.
13 octombrie - Oraşul meu acasă şi la birou (ediţia a IV-a)
După ce gazdele au deschis scorul rapid, în minutul 8, prin Krulich, juniorii noştri au reuşit să egaleze după pauză, prin golul lui Rareş Pop din minutul 47. Rezultatul i-a menţinut pe tricolori pe locul secund în grupă, care le asigură prezenţa în următoarea fază a calificărilor, Turul de Elită, în primăvara anului viitor, notează frf.ro.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.