Lotul B al naţionalei de handbal feminin a României a fost învins, vineri, de echipa similară a Spaniei, cu scorul de 26-22 (13-17), în primul meci din cadrul turneului amical din Polonia. Lotul A tricolor joacă în Golden League, în Franţa.
Principala marcatoare tricoloră a fost Raluca Petruş, cu 7 goluri.
Tricolorele vor mai juca la Gdansk cu Finlanda (sâmbătă) şi cu Polonia B (duminică).
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
La rândul său, lotul A tricolor joacă amicale în Franţa, în turneul Golden League. În primul meci, joi seară, naţionala României a pierdut cu campioana europeană şi mondială en-titre, Franţa, cu 18-28 (8-15), iar în următoarele partide va întâlni Norvegia (sâmbătă) şi Danemarca (duminică).
Partidele României din Golden League sunt transmise de TVR.
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=18948322&pid=2701)
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.