Tehnicianul echipei Poli Iaşi, Mircea Rednic, a declarat sâmbătă seară, după meciul cu Dinamo, scor 1-0, că se bucură că nu l-a schimbat pe Andrei Cristea, cel care a înscris golul spre final.
“Aveam nevoie mare să avem continuitate. Se vede munca noastră de când am venit la Poli Iaşi. A fost o victorie muncită, şi cu puţină şansă. Am crezut în şansa noastră şi mă bucur că nu l-am schimbat pe Cristea. La un moment dat m-am gândit să îl schimb. Mă bucur. Băieţii au pus suflet, au avut atitudine. Cristea joacă pentru că e un băiat serios. Am avut ceva dispute cu el acum câteva săptămâni, a ascultat mesajul meu. Se pregăteşte bine, bravo lui. Îl felicit şi pe el şi pe ceilalţi. Cu Dinamo nu se dă primă, se dau cu alte echipe. E vorba şi de orgoliu, pentru oraş, au susţinut echipa, totul a fost pozitiv în seara asta”, a spus Rednic pentru posturile care transmit Liga I.
Formaţia Poli Iaşi a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Dinamo, într-un meci din etapa a doua a play-out-ului Ligii I. Golul a fost marcat de Andrei Cristea, în minutul 85.
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=19295552&pid=2701)
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.