Formaţia Rapid a remizat, sâmbătă, la Bucureşti, scor 0-0, cu echipa Farul Constanţa, în prima etapă a Ligii a II-a.

Oaspeţii au rămas în inferioritate numerică spre final, când a fost eliminat Cruceru (’83).

Tot sâmbătă, ASU Politehnica Timişoara a fost învinsă acasă de CS Mioveni, scor 1-0. Golul a fost marcat de Hergheligiu, în minutul 59.

De la gazde a fost eliminat Mera în minutul 63, iar în minutul 65 a primit cartonaş roşu şi Albăstroiu, de la oaspeţi.

Partidele SCM Gloria Buzău – AFK Csikszereda şi Metaloglobus Bucureşti – FC Petrolul Ploieşti vor avea loc duminică, iar meciul Fotbal Club Argeş – Ripensia Timişoara se va disputa marţi.