Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat, joi, programul partidelor din sferturile de finală ale Cupei României, care se vor disputa în perioada 26-28 februarie.

În sferturile Cupei vor juca şapte echipe din Liga I şi una din Liga a III-a (AFK Csikszereda).

Programul celor patru partide şi televizările, conform frf.ro:

Marţi, 26 februarie
Hermannstadt – FC Viitorul, ora 20.00, în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look

Miercuri, 27 februarie
Dunărea Călăraşi – Astra Giurgiu, ora 17.00, în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look
Sepsi OSK Sf. Gheorghe – CFR Cluj, ora 20.00, în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look

Joi, 28 februarie
AFK Csikszereda – U Craiova 1948 CS, ora 20.00, în direct la Digi Sport 1, Telekom Sport 1, Look

Meciurile se vor disputa într-o singură manşă. În caz de egalitate după 90 de minutede joc, vor avea loc prelungiri, iar dacă va fi egalitate şi la finalul acestora, se va trece la loviturile de departajare.