Formaţia Newcastle a încheiat la egalitate, scor 1-1, cu echipa Norwich, în etapa a XVI-a campionatului Angliei.

Newcastle a jucat din minutul 9 cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Clark.

Wilson a marcat pentru Newcastle în minutul 61, în timp ce pentru Norwich a înscris Pukki (79).

Într-un alt meci, Leeds a trecut de Crystal Palace, scor 1-0, prin golul marcat de Raphinha, în minutul 90+3, din penalti.

Partidele Southampton - Leicester, Watford - Chelsea, West Ham United - Brighton, Wolverhampton - Burnley, Aston Villa - Manchester City şi Everton - Liverpool au loc miercuri, iar meciurile Tottenham - Brentford şi Manchester United - Arsenal se joacă joi.