Echipa engleză Chelsea a învins vineri, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia Luton Town, în primul meci al etapei a treia din Premier League.

Raheem Sterling a deschis scorul pentru Chelsea în minutul 17, din pasa lui Malo Gusto. Apoi londonezii au alergat după al doilea gol, pe care l-au reuşit destul de târziu, în minutul 68, atunci când tot alo Gusto a pasat, iar Sterling a înscris pentru 2-0. Gazdele şi-au asigurat victoria prin golul de 3-0, marcat de Nicolas Jackson, în minutul 75, şi Chelsea a reuşit prima victorie din acest sezon al Premier League.

Echipa lui Mauricio Pochettino este acum pe locul 8, cu 4 puncte.