Echipa engleză Brighton a încheiat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 2-2, cu formaţia Leicester City, într-un meci al etapei a 21-a din Premier League.

Brighton, formaţia antrenată de fostul jucător al echipei CFR Cluj – Roberto de Zerbi, a deschis scorul la Leicester, dar a fost egalată şi condusă cu 2-1 în repriza secundă. Evan Ferguson a egalat în minutul 88 şi Brighton a urcat pe locul 6 în Premier League, cu 31 de puncte, la numai două puncte de zona cupelor europene.

Rezultate înregistrate sâmbătă, în meciurile etapei a 21-a din Premier League

FC Liverpool – Chelsea 0-0;

Bournemouth – Nottingham Forest 1-1 (Jaidon Anthony 28 / Surridge 83);

Leicester City – Brighton 2-2 (Albrighton 38, Barnes 63 / Mitoma 27, Ferguson 88);

Southampton – Aston Villa 0-1 (Watkins 77);

West Ham United – Everton 2-0 (Bowen 34, 41);

Crystal Palace – Newcastle 0-0.