Echipa engleză Arsenal Londra a învins duminică, pe teren propriu, scor 4-1, gruparea Crystal Palace, într-un meci din etapa a 28-a a Premier League.

Gabriel Martinelli a deschis scorul pe Emirates Stadium, în minutul 28, din pasa lui Bukayo Saka. A urmat, în minutul 42, majorarea scorului, realizată de Bukayo Saka. În repriza secundă „tunarii” au făcut 3-0 prin Granit Xhaka, în minutul 55, iar golul oaspeţilor, reuşit de Jeffrey Schlupp, în minutul 63, nu a schimbat prea mult lucrurile. Bukayo Saka a realizat dubla în minutul 74 şi Arsenal s-a impus cu 4-1.

Arsenal are 69 de puncte în clasament şi este lider, iar Crystal Palae se află pe locul 12, cu 27 de puncte.