Echipa italiană Pisa, cu Moruţan şi Rus pe teren, a învins duminică, pe teren propriu, formaţia Modena, scor 4-2, într-un meci din etapa a 10-a din Serie B.

Modena a condus la pauză cu 1-0, dar gazdele au egalat repede după pauză, din penalti, apoi au marcat alte două goluri ducând scorul la 3-1. Chiar dacă Magnino a redus din diferenţă, în ultimul minut al prelungirilor Torregrossa a marcat din penalti pentru 4-2. Pisa este pe locul 15 în Serie B, cu 10 puncte.

Adrian Rus a fost integralist şi a primit un cartonaş galbe. Olimpiu Moruţan a fost introdus pe teren în minutul 72.

Într-un alt meci al etapei, Nedelcearu (Palermo) a fost integralist în meciul dintre Palermo şi Cittadella.

Rezultatele înregistrate duminică, în etapa a 10-a din Serie B:

Palermo – Cittadella 0-0;

Pisa – Modena 4-2 (Gliozzi 48 penalti, Torregrossa 74, 90+9 penalti, Masucci 82 / Bonfanti 19, Magnino 84).