Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alin Toşca rezervă, s-a calificat, miercuri, în semifinalele Cupei Greciei, impunându-se cu scorul de 4-2 în manşa secundă a sferturilor de finală cu Panonios, după ce în tur pierduse cu 1-2.

La partida de miercuri, câştigată de PAOK după prelungiri, pe teren propriu, pentru echipa lui Lucescu au marcat Biseswar ’32, Swiderski ’82, Akpom ‘114 şi Vieiriha ‘118 (penalti).

Pentru Panionios au înscris Durmishaj ’33 şi Camara ’94.

În semifinalele Cupei Greciei mai sunt calificate AEK Atena şi Asteras Tripolis.

Ultimul loc în semifinale este disputat de Lamia şi Olympiakos, joi. În tur, scorul a fost 3-3.