Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, duminică, în deplasare, scor 1-1, cu Larissa, în etapa a XXVIII-a a campionatului Greciei. Dacă ar fi învins, PAOK ar fi obţinut astăzi titlul.

PAOK a deschis scorul prin Pelkas, în minutul 55, însă gazdele au egalat în minutul 65, prin Jakimovski.

Rivala echipei lui Lucescu, Olympiakos, a obţinut o victorie, scor 4-0 cu Xanthi.

Cu două etape înainte de finalul sezonuliu, PAOK Salonic este lider neînvins în clasament, cu 74 de puncte (24 de victorii, patru remize, două puncte penalizare). Olympiakos, locul doi, are 66 de puncte, dar şi un joc mai puţin, după ce la 17 martie partida cu Panathinaikos a fost suspendată.