PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-0 (1-0), formaţia Apollon Smirnis, ultima clasată, în etapa a XXI-a a campionatului grec de fotbal.

Au marcat austriacul Thomas Murg, în minutul 31, şi slovenul Jasmin Kurtici, în minutul 90+1, din penalti.

La oaspeţi, atacantul Alexandru Mitriţă nu a fost în lot.

PAOK, care a câştigat şapte din ultimele opt meciuri jucate în campionat (a obţinut o remiză cu liderul Olympiacos Pireu), ocupă locul 2 în clasament, cu 41 de puncte. Formaţia din Pireu are 50 de puncte.

Pe locul al treilea se află AEK Atena, cu 36 de puncte, urmată de Asteras Tripoli, cu 32 de puncte, şi de Panathinaikos, cu 30 de puncte.

Smirnis ocupă locul 14, ultimul, cu 9 puncte.