Fotbalistul echipei Sparta Praga, Nicolae Stanciu, a înscris două goluri în meciul câştigat, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, în faţa echipei Slovan Liberec, în etapa a noua a campionatului Cehiei.

Stanciu a marcat în minutele 17 şi 90+1. Pentru învingători a înscris şi Tetteh, în minutele 27 şi 34.

Golul oaspeţilor a fost marcat de Potocny ’89. Slovan a jucat în inferioritate numerică din minutul 55, când a fost eliminat Vuklisevic.

La Sparta Praga, Stanciu, Alexandru Chipciu şi Florin Niţă au evoluat pe toată durata partidei.

Echipa românilor este lider în clasament, cu 23 de puncte. Pe poziţia a doua se află formaţia Slavia Praga, cu 21 de puncte şi un joc mai puţin.