Naomi Osaka s-a calificat în semifinale la US Open

Naomi Osaka s-a calificat în semifinale la US Open
FOTO: usopen.org

Jucătoarea japoneză Naomi Osaka, favorită 20, s-a calificat, mmiercuri, în semifinalele turneului US Open, trecând în sferturile de finală de sportiva ucraineană Lesia Tsurenko, scor 6-1, 6-1.

Osaka a câştigat confruntarea cu Tsurenko în 57 de minute.

În penultimul act, Naomi Osaka o va întâlni pe sportiva care se va impune în meciul Carla Suarez Navarro (Spania, cap de serie numărul 30) – Madison Keys (SUA, cap de serie 14).

În cealaltă semifinală se întâlnesc americanca Serena Williams, favorită 17, şi letona Anastasija Sevastova, cap de serie 19.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră