Fotbalistul echipei Ludogoreţ Razgrad, Cosmin Moţi, a înscris un gol din penalti în meciul câştigat, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei Botev Plovdiv, în etapa a noua a campionatului Bulgariei, partidă la care gazdele au condus cu 2-0.

Moţi a marcat în minutul 58. Celelalte goluri ale oaspeţilor au fost înscrise de Mahlangu ’62 şi Marcelinho ’89.

Pentru Botev au marcat Yusein ‘8 şi Nedelev ’14.

Moţi a jucat pe toată durata partidei şi a primit un cartonaş galben în minutul 33.

Şi Claudiu Keşeru, de asemenea integralist la oaspeţi, a primit un cartonaş galben, în minutul 25.