Monica Niculescu a fost eliminată de Zarina Dias în calificări la Beijing

Monica Niculescu a fost eliminată de Zarina Dias în calificări la Beijing

Monica Niculescu, locul 82 WTA şi cap de serie numărul 14, a fost eliminată, vineri, în primul tur al calificărilor turneului de categorie Premier Mandatory de la Beijing.

Niculescu a fost învinsă de sportiva din Kazahstan Zarina Dias, locul 92 WTA, scor 7-6 (4), 3-6, 6-4, în două ore şi 20 de minute. Meciul a fost întrerupt câteva ore din cauza ploii, la scorul de 7-6 (4), pentru Dias.

Tot vineri, Ana Bogdan, locul 81 WTA şi cap de serie numărul 13, a fost învinsă, cu scorul de 6-2, 6-4, de jucătoarea ucraineană de 18 ani Daiana Iastremska, locul 110 WTA.

În schimb, Sorana Cîrstea, locul 57 WTA şi cap de serie numărul 5, a ajuns în turul doi al calificărilor, impunându-se cu scorul de 4-6, 6-4, 7-6 (2) în faţa sportivei americane Varvara Lepcenko, locul 105 WTA.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră