Ministrul Sportului spune că a convocat o şedinţă pe tema situaţiei de criză din Ucraina

Ministrul Sportului spune că a convocat o şedinţă pe tema situaţiei de criză din Ucraina

Minstrul Sportului, Eduard Novak, a anunţat, joi, pe Facebook, că a convocat o şedinţă pe tema situaţiei de criză din Ucraina.

"Am convocat în regim de urgenţă, pentru astăzi, ora 10.00, o şedinţă de lucru pe tema situaţiei de criză din Ucraina şi a repercusiunilor acesteia asupra sportivilor şi evenimentelor sportive", a spus el.

Joi dimineaţă, trupele ruse au început invadarea Ucrainei, multe oraşe din ţara vecină fiind puternic bombardate.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor