Atacantul Arkadiusz Milik a marcat de trei ori în meciul câştigat de Olympique Marseille, scor 5-2, cu Angers, în campionatul Franţei, însă antrenorul Jorge Sampaoli crede că jucătorul polonez nu este la 100% din potenţial.

"Când Arek este la nivelul său, profităm de el. Speram să fie aşa. Încă nu este la 100%, când va fi cazul, ne va ajuta şi mai mult", a declarat Sampaoli.

Formaţia Olympique Marseille a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 5-2, echipa Angers, în etapa a XXIII-a a campionatului Franţei.

Arkadiusz Milik  a marcat de trei ori pentru echipa din Marsilia, în minutele 18, 70 şi 78, celălalte goluri fiind reuşit de Gerson, în minutul 21 şi Under, în minutul 85.

Pentru Angers au punctat Fulgini (8) şi Bentaleb (11).

În clasament, Olympique Marseille a urcat pe locul 2, cu 43 de puncte, iar Angers este pe 12, cu 29 de puncte.