Clubul FC Botoşani a anunţat că Mihai Ciobanu, care era Coordonator la Centrul de formare, va prelua funcţia de antrenor principal al formaţiei, după plecarea lui Mihai Teja.

Distribuie pe Facebook Distribuie pe X Distribuie pe Email
El va fi ajutat pe banca tehnica de Alin Bejan, Alin Bordeanu şi Andrei Patache.
 
Ciobanu a mai antrenat echipa FC Botosani in perioada 2005-2007 pe cand aceasta juca in Divizia B, iar intre 2019 - Iunie 2022 a fost antrenorul cu licenta Pro.
 
Mihai Ciobanu a mai antrenat echipele Dacia Unirea Braila, Delta Tulcea, Gloria Buzau, Olimpia Rm. Sarat, FCM Dunarea Galati, precum si tineretul clubului de fotbal Otelul Galati.

 

viewscnt
Urmărește-ne și pe Google News

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.