Mexicanul Jesus Gallardo a primit cel mai rapid cartonaş galben din istoria Cupei Mondiale, miercuri, la meciul cu Suedia, care se dispută la Ekaterinburg, în Grupa F a actualei ediţii a competiţiei.

Gallardo a primit cartonaşul galben în secunda 13 a partidei din grupele CM.

La pauză, scorul întâlnirii este 0-0. La meciul de la Ekaterinburg s-a recurs la VAR în minutul 30, după ce balonul l-a lovit în mână pe mexicanul Hernandez, aflat în propriul careu. Centralul Nestor Pitana nu a acordat penalti, după ce a consultat înregistrarea fazei.

În cealaltă partidă din Grupa F, Coreea de Sud – Germania, scorul la pauză este tot 0-0.