Messi a marcat, dar Inter Miami a pierdut, scor 3-4, cu Orlando City, în MLS. Echipa lui David Beckham a condus cu 3-0 - VIDEO

Messi a marcat, dar Inter Miami a pierdut, scor 3-4, cu Orlando City, în MLS. Echipa lui David Beckham a condus cu 3-0 - VIDEO

Lionel Messi a marcat şi Inter Miami a condus cu 3-0, dar echipa patronată de David Beckham a fost învinsă în ultima clipă, în noaptea de sâmbătă spre duminică în MLS, de Orlando City (3-4), viitorul club al lui Antoine Griezmann.

Aflată pe locul trei în Conferinţa de Est a MLS, echipa Inter Miami credea că şi-a asigurat o victorie uşoară în noaptea de sâmbătă spre duminică, conducând cu 3-0 împotriva echipei Orlando City după puţin peste o jumătate de oră de joc, graţie, în special, unui gol şi unei pase decisive ale vedetei sale, Lionel Messi (şi unei alte pase decisive a lui Luis Suarez).

 

Dar Orlando a transformat în cele din urmă meciul într-o nebunie şi a răsturnat situaţia graţie unei triple a lui Martin Ojeda (39', 68', 78') şi unui ultim gol al lui Tyrese Spicer în prelungiri (90'+3).

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor