Meciul dintre echipele italiene Udinese şi AC Milan a fost întrerupt în minutul 33, pentru câteva minute, din cauza scandărilor rasiste venite din tribune la adresa portarului francez al lui Milan, Mike Maignan.

Arbitrul Fabio Maresca a oprit meciul în minutul 33, când portarul milanezilor, Mike Maignan, a refuzat să mai joace din cauza scandărilor rasiste ale suporterilor gazdelor.

Cele două echipe au mers la vestiare, iar arbitrul a discutat cu oficialii celor două echipe.

Milanezii au revenit pe teren după patru minute, iar meciul a fost reluat după cinci minute de pauză. Scorul era 1-0 pentru AC Milan.