Antrenorul Adrian Mutu a declarat, luni seară, că Rapid a făcut un meci extraordinar cu CFR Cluj, mai ales în repriza secundă, apreciind că jucătorii săi au ştiut să sufere.

"Cred că am făcut un meci extraordinar, mai ales în repriza a doua, când am ştiut să suferim. Ştiam ce ne aşteaptă şi mă bucur că s-a terminat cu bine. E victoria băieţilor, au muncit foarte bine şi au rămas cu picioarele pe pământ după victoria cu FCSB", a declarat Mutu.

Formaţia Rapid a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (3-1), echipa CFR Cluj, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii.

Pentru Rapid au marcat Dugandzic (9-penalti şi 45+2) şi Kait (12), iar pentru CFR a înscris Braun (15).