Echipa Manchester United şi-a încheiat duminică seria meciurilor amicale, cu un joc împotriva spaniolilor de la Rayo Vallecano. Scorul a fost 1-1, iar Cristiano Ronaldo a jucat timp de 45 de minute.

Manchester United a disputat amicalul cu echipa spaniolă Rayo Vallecano pe stadionul Old Trafford.

Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0). Golurile au fost înscrise de Amad Diallo (min. 48) pentru United şi de Alvaro Garcia Rivera (min. 57) pentru Rayo.

Cristiano Ronaldo a fost folosit de antrenorul lui Manchester United, Erik ten Hag, din primul minut şi a fost înlocuit la pauză de Amad Diallo.

Tot din primul minut a fost utilizat şi jucătorul danez Christian Eriksen, înlocuit în minutul 61 cu Mejbri.