Şase jucători au fost eliminaţi la partidele disputate, miercuri seară, în etapa a şaptea a campionatului Franţei.

La meciul Dijon –Lyon, scor 0-3, au fost eliminaţi joi jucători, la Amiens – Rennes unul, la Bordeaux – Lille unul, la Marseille – Strasbourg unul şi la Caen - Montpellier unul.

Rezultate din Ligue 1:

4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

Dijon – Olympique Lyon 0-3

Au marcat: Dembele ’16, ’19, Terrier ‘35

În minutul 67, Tousart (Lyon) a primit cartonaş roşu, iar în minutul 90+3, de la gazde a fost eliminat Loiodice.

Girondins Bordeaux – Lille 1-0

A marcat: Kamano ‘7

În minutul 89, de la Lille a fost eliminat Soumaoro.

Olympique Marseille – Strasbourg 3-2

Au marcat: Payet ’41 (penalti), Sanson ’44, Germain ‘90+1 / Lala ’27, Zohi ‘89

În minutul 53, de la Marseille a fost eliminat Amavi.

Nimes – Guingamp 0-0