Echipa franceză Rennes a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia PSG, într-un meci din etapa a 19-a din Ligue 1.

Antrenorul lui PSG, Christophe Galtier a trimis pe teren o echipă cu Messi şi Neymar, dar fără Mbappe. Rennes a evoluat foarte bine şi a înscris unicul gol al meciului prin căpitanul echipei, malianul Hamari Traore, în minutul 65.

Mbappe a intrat pe teren în minutul 55, în locullui Ekitike, dar nu a putut schimba soarta meciului.

Rennes a făcut 37 de puncte şi este pe locul 5 în clasament, la egalitate cu AS Monaco, dar la cinci puncte de podium. PSG rămâne lider în Ligue 1, cu 47 de puncte, însă mai are doar trei puncte avans în faţa locului secund, RC Lens.