Reprezentativa Angliei a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de naţionala Spaniei, într-un meci din Seria A a Ligii Naţiunilor, Grupa 4, în care a condus cu 1-0.

Potrivit L’Equipe, în repriza a doua, Luke Shaw s-a prăbuşit pe gazon după ce s-a ciocnit cu Dani Carvajal. El şi-a pierdut cunoştinţa şi a primit îngrijiri pe teren timp de şapte minute, după care a fost scos de pe teren cu targa, cu gâtul imobilizat şi mască de oxigen. În vestiar, Shaw era conştient şi putea să răspundă la întrebările medicilor.

Golul englezilor a fost marcate de Rashford, în minutul 11.

Pentru Spania au înscris Saul Niguez ’13 şi Rodrigo ’32.

În Seria C, Grupa 2, Grecia a învins în deplasare Estonia, scor 1-0. Golul a fost marcat de Fortounis ’14.

În Grupa 2 a Seriei D, Luxemburg s-a impus cu 4-0 în faţa Moldovei, golurile fiind înscrise de Malget ’34, Thill ’60, Sinani ’75 şi Martins ’83.