Formaţia Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa FC Voluntari, într-un meci din etapa a noua a Ligii I, în care a egalat în minutul 90+6.

Oaspeţii au deschis scorul prin Malfleury, în minutul 28. Pentru Sepsi a egalat Tandia, în minutul 90+6.

Sepsi: Niczuly - Gabriel De Moura, Diarrassouba, Jovanovic, Sato – Velev (Mensah ’72), Vaşvari – Drăghici (Hamed ‘61), I. Fulop, Nouvier (Simonovski ’46) – Tandia. Antrenor: Eugen Neagoe

FC Voluntari: Vâtcă - Ricardinho, Balaur, Zgrablic, A. Vlad - Răuţă, Laidouni – Căpăţână (Ciucur ’81), Belahmeur (Sesar ‘90+3), I. Gheorghe – Malfleury (Gadze ’76). Antrenor: Dinu Todoran

Cartonaşe galbene: Velev ’22, Tandia ’42, Simonovski ’63, Fulop ‘87 / Ricardinho ’30, Căpăţână ’48, Vlad ’65, Laidouni ‘90+4, Vâtcă ‘90+5

Arbitri: George Cătălin Găman – Dragoş Mihai Iliescu, Paul Florin Păunescu – Andrei Florin

Observatori: Valentin Mateescu, Zoltan Szekely