Formaţia CSM Poli Iaşi a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Juventus Bucureşti, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, ultima din acest an.

Golurile au fost marcate de Platini '10, Sin '28 şi Cisse '50, respectiv Călinţaru '26.

În minutul 35, un gol marcat de Cioinac a fost anulat pentru fault în atac. CSM Poli Iaşi a avut un gol anulat şi în minutul 46 (Cisse).

CSM Poli Iaşi: Koşelev - Bosoi, Frăsinescu, Cioinac, Bădic (Panţîru '89) - Qaka, Chelaru - Platini (Kizito '85), Cristea, Sin - Cisse (Ştefănescu '76). Antrenor: Flavius Stoican

Juventus Bucureşti: Stoian - Dima, Morariu, Neag, Ştefan - C. Petre, Călinţaru - Zaharia (Neacşu '78), Cazan (Ţicămucă '46), Stoenac (Carabela '57) - Ţâră. Antrenor: Marin Barbu

Cartonaşe galbene: Frăsinescu '35, Bădic '81

Arbitri: Robert Dumitru – Sebastian Stoianov, Stelian Slabu – Ionuţ Coza

Observatori: Marian Dorobanţu, Iuliuss Nemţeanu