Formaţia Ludogoreţ Razgrad a fost învinsă, joi seară, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa FC Zurich, în etapa a doua a grupelor Ligii Europa. Tot joi, AC Milan s-a impus cu 3-1 în faţa echipei Olympiakos, revenind de la 0-1.

Rezultate din grupele Ligii Europa:

Grupa A

20 mai - Evenimentul News.ro “Energy Road - Energie la tine acasă”. Parteneri: AS & Partners, FPPG, Delgaz Grid, Hidroelectrica, Nuclearelectrica, Premier Energy, Romgaz
30 mai - Maratonul Fondurilor Europene. Parteneri: BCR, BRD, CEC
4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

Bayer Leverkusen – AEK Larnaca 4-2

Au marcat: Havertz ’44, Alario ’49, ’88, Brandy ‘90+2 / Trickovski ’25, Raspas ‘90+1

FC Zurich – Ludogoreţ Razgrad 1-0

A marcat: Palsson ‘84

La Ludogoreţ, Cosmin Moţi a fost integralist.

Grupa B

Rosenborg – Leipzig 1-3

Au marcat: Jebali ’79 / Augustin ’12, Konate ’54, Cunha ‘61

Salzburg – Celtic 3-1

Au marcat: Dabbur ’55, ’73 (penalti), Minamino ’61 / Edouard ‘2

În minutul 72, de la Celtic a fost eliminat Forrest.

Grupa C

Girondins Bordeaux – FC Copenhaga 1-2

Au marcat: Sankhare ’84 / Sotiriou ’42, Skov ‘90+2

În minutul 45+4, gazdele au ratat un penalti prin Kamano. În minutul 90+3, de la oaspeţi a fost eliminat Zeca.

Zenit Sankt Petersburg – Slavia Praga 1-0

A marcat: Kokorin ‘80

La Slavia Praga, Alexandru Băluţă a intrat pe teren în minutul 53 şi a primit un cartonaş galben în minutul 60.

Grupa D

Anderlecht – Dinamo Zagreb 0-2

Au marcat: Hajrovic ’19 (penalti), Gojak ’68

În minutul 46, de la gazde a fost eliminat Vranjes, iar în minutul 90+3 a primit cartonaşul roşu şi Theophile-Catherine, de la oaspeţi.

Fenerbahce – Spartak Trnava 2-0

A marcat: Slimani ’52, ‘69