Formaţia Juventus Torino a încheiat grupa H a Ligii Campionilor pe primul loc, iar Chelsea Londra, deţinătoarea trofeului, a terminat pe poziţia a doua. Cele două formaţii vor evolua în optimile LC. Zenit, locul trei, va juca play-off-ul pentru optimile Ligii Europa.

Chelsea a remizat, miercuri, în deplasare, scor 3-3, cu echipa Zenit, meci în care gazdele au marcat ultimul gol în  minutul 90+4. Au marcat Werner ‘2, ’85 şi Lukaku ’62 pentru Chelsea, respectiv Claudinho ’38, Azmoun ’41 şi Ozdoev ‘90+4 pentru Zenit.

La Torino, Juventus s-a impus cu scorul de 1-0 în faţa echipei Malmo. A marcat Kean, în minutul 18.

Clasamentul final al grupei: 1. Juventus Torino – 15 puncte, 2. Chelsea Londra – 13 puncte, 3. Zenit – 5 puncte, 4. Malmo – un punct.