Liga 2: Sepsi OSK l-a transferat pe estonul Joonas Tamm. Acesta a evoluat şi la FCSB

Liga 2: Sepsi OSK l-a transferat pe estonul Joonas Tamm. Acesta a evoluat şi la FCSB

Sepsi OSK a reuşit să perfecteze un nou transfer şi a ajuns la un acord şi cu internaţionalul eston Joonas Tamm, a anunţat clubul din Liga 2.

Fundaşul central, în vârstă de 33 de ani, a semnat un contract valabil până la finalul sezonului 2025/2026, cu opţiune de prelungire pe încă un an.
 
Joonas Tamm, cu 65 de meciuri în echipa naţională a Estoniei, ultima oară a jucat la Botev Plovdiv, dar a mai evoluat în carieră, printre altele, şi la FCSB, Vorskla Poltava, Flora Tallinn, Desna, Lillestrøm, Korona Kielce, Sarpsborg 08, JK Viljandi, Trelleborg, Norrköping sau Sylvia.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor